info@silalesrssc.lt Registratūra: (0 449) 74 340 Priėmimas: (0 449) 74 208

Ilgalaikis gydymas

Palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos teikiamos bet kurio amžiaus žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis, neįgaliesiems ir kitiems pacientams, kai yra nustatyta galutinė diagnozė ir nereikalingas aktyvus gydymas bei kontraindikuotina medicininė reabilitacija.

Į palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių hospitalizuojami pacientai:

  • su šeimos gydytojo siuntimu;
  • po ambulatorinio gydymo, kai ambulatorinė pagalba neefektyvi;
  • po gydymo stacionare, kai reikia palaikomojo gydymo ir slaugos;
  • užsitęsusių ligų ir/ar būklių atvejais, kai nereikia aktyvaus stacionarinio gydymo;
  • po galvos operacijų ir/ ar kitų susirgimų atvejais;
  • po medicininės reabilitacijos, kai nepakito paciento gyvybinių funkcijų sutrikimo laipsnis ir reikalingas tik simptominis gydymas bei slauga;
  • po įvairių sužalojimų, kai kontraindikuota medicininė reabilitacija;
  • sergant onkologiniais susirgimais, kai lieka tik simptominis gydymas ir t.t.

Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje gali būti gydomi ne tik Šilalės rajono gyventojai kurių slaugos poreikio balas yra 45 ir daugiau. Gydymo trukmė negali viršyti 120 dienų per metus.

Esant poreikiui, teikiamos mokamos paslaugos pagal Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro nustatytus slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugų įkainius.

Pragulų profilaktikos tikslu, itin sunkios būklės, nejudantys pacientai guldomi ant antipragulinių čiužinių. Esant būtinumui naudojami voleliai, pėdų, šlaunų ir blauzdų pozicionavimo priemonės, pasikėlimo diržai, hidrokoloidiniai tvarsčiai. Dauguma skyriuje esančių lovų – elektrinės multifunkcinės. Pacientų aktyvinimui pasitelkiamos hidraulinės vaikštynės, jaukiai įrengta terasa skirta bendravimo ir aktyvaus poilsio skatinimui.

Gulinčių pacientų maudymui (prausimui horizontalioje padėtyje) naudojama mobili vonia. Esant kvėpavimo funkcijos nepakankamumui pacientui tiekiamas deguonis, naudojant mobilius deguonies koncentratorius.

Pacientai rūpestingai slaugomi, gydomi. Esant būtinybei teikiamos socialinio darbuotojo paslaugos. 

Pacientų hospitalizavimo į palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių tvarkos aprašas

Atnaujinta: 2024-06-11