info@silalesrssc.lt Registratūra: (0 449) 74 340 Priėmimas: (0 449) 74 208
{ % set post = blogPost.post %}

Informacija apie padidėjusį sergamumą TYMAIS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Tauragės departamento Šilalės skyriaus specialistai informuoja, kad Lietuvoje sausio – kovo mėnesiais registruota vienuolika tymų atvejų, tai keturis kartus daugiau nei per visus 2023 m. Tymais sergama visose amžiaus grupėse, nes tai užkrečiama virusinė infekcinė liga, plintanti oro lašeliniu būdu.  Siekiant suvaldyti šios ligos plitimą svarbu, kad būtų paskiepyta 95 proc. gyventojų.

Prognozuojama, kad artimiausiais mėnesiais tymų atvejų ir toliau daugės dėl nepakankamos vakcinacijos, taip pat dėl imigrantų, kurie atvyksta iš šalių, kuriose šios ligos paplitimas yra didelis.

Atkreipiant visuomenės dėmesį į šios infekcijos plitimą ir galimus apsisaugojimo būdus, prašome pasidalinti naujienlaiškiu ir informaciniu filmuku Jūsų įstaigos internetinėje svetainėje, ar kituose Jūsų naudojamuose bendravimo platformose.

Informacinį filmuką rasite mūsų internetinėje svetainėje adresu https://nvsc.lrv.lt/media/viesa/saugykla/2024/3/HIxxYssBzt0.mp4.

Dėkojame už konstruktyvų bendradarbiavimą.

Naujiena paskelpta: 2024-03-20