Hidroterapija – tai įvairios temperatūros gėlo vandens procedūrų naudojimas gydymui. Gydymas natūraliais ir dirbtiniais mineraliniais vandenimis vadinamas balneoterapija.
Vanduo pasižymi dideliu šilumos laidumu bei šilumos imlumu ir konvekcija, todėl indiferentinė vandens temperatūra žmogui yra 34 – 36°C, tuo tarpu oro indiferentinė temperatūra daug mažesnė (22 – 23°C). Vandens terminis poveikis ryškus ir greitas, tiesiogiai ir refleksiškai veikiantis organizmo gyvybines funkcijas. Vanduo odos receptoriais sukelia hemodinamikos pokyčius. Tai vienas pagrindinių terapijos efektų.
POVANDENINIS MASAŽAS
Tai gydymo metodas, kai pacientui esant vandenyje, jo kūnas yra masažuojamas vandens srove.
Povandeninis masažas atliekamas stipria srove gulint specialioje vonioje. Vandenyje kūnas tampa lengvesnis, atpalaiduojami raumenys. Povandenis masažas gerina medžiagų apykaitą, tinka stangrinti raumenis numetus svorio. Taip pat rekomenduojamas sergant kaulų ir sąnarių, stuburo osteochondroze, neurologinėmis ligomis.
Puikiai tinka intensyviai dirbantiems žmonėms.
Reguliariai atliekant povandeninį masažą, palaipsniui iš organizmo yra pašalinamos susiformavusios atliekinės medžiagos.
Procedūros trukmė: 15-20 min.
PERLINĖS VONIOS
Gydomąjį poveikį sudaro procedūrai atlikti naudojamas natūralus mineralinis vanduo ir oras.
Mineralinis vanduo dirgina receptorius, o pučiamo oro burbuliukai švelniai masažuoja, atpalaiduoja raumenis, raminančiai veikia nervų sistemą, šalina nuovargį, mažina stresą ir nemigą.
Procedūros metu gerėja kapiliarinė kraujotaka, aktyvėja medžiagų apykaita, pagerėja deguonies įsisavinimas organizme.
Kineziterapeutė Greta Kelpšienė